image
Logo

Nedräkning av en ny hemsida och ny profil har redan börjat. Tills dess hittar ni oss på telefon och e-post.

Kontakta oss gärna
Stålrör

DIMENSIONS AHEAD

Stålrör är specialister på stålrör. Varmvalsade, kalldragna, rostfria, sömlösa, svetsade, runda, fyrkantiga, plattovala, kapade, laserskurna, borrade, ytbehandlade mm.
Tusentals produkter i alla dimensioner.

Med ett komplett produktsortiment och produktionscenter för bearbetning i direkt anslutning till vårt lager kortar vi ledtider, säkrar leveranser och blir en del av flödet i svensk industri.

Kontakta oss
image

KVALITÉ OCH FOKUS

Stålrör är specialister på stålrör.

Vi lagerhåller tusentals produkter i alla dimensioner. Med kvalité i fokus från beställning till leverans ger vi dig ett försprång.

Kontakta oss
image

KREATIVT SORTIMENT

Kundanpassad logistik ger dig en gräddfil till effektiv produktion. Med ett komplett produktsortiment på lager och produktionscenter för bearbetning i direkt anslutning kortar vi ledtider, säkrar leveranser och blir en del av flödet i din industri.

Varmvalsade Konstruktionsrör
, Kalldragna Precisionsstålrör, Svetsade Precisionsstålrör, Rostfria rör, Varmvalsad Stång, Kalldragen Stång, Varmvalsade Ämnesrör, Hydraulikledningsrör, Cylinderrör och Kolvstänger
, Slipad axel
, Stränggjutgods

Stålrör AB

Hitta oss

Sliparegatan 7-9

SE-302 62 Halmstad, Sweden

+46 (0)35-18 24 00

Peter Bogren

C S O / Sales Director

+46 (0)35-18 24 35

+46 709 44 34 05

peter.bogren@stalror.se

Joakim Ohlsson

C E O

+46 (0)35-18 24 36

+46 706 76 50 03

joakim.ohlsson@stalror.se

Rolf Thelin

C F O / Financial Director

+46 (0)35-18 24 72

+46 709 44 34 01

rolf.thelin@stalror.se

Joakim Davidsson

C O O / Director of Operations

+46 (0)35-18 24 73

+46 704 61 90 88

joakim.davidsson@stalror.se

Per Ernemar

Sales

+46 (0)35-18 24 18

per.ernemar@stalror.se

Cary Ragneman

Sales

+46 (0)35-18 24 16

cary.ragneman@stalror.se

Christer Bengtsson

Sales

+46 (0)35-18 24 55

christer.bengtsson@stalror.se

Mikael Bjerdahl

Sales

+46 (0)35-18 24 17

mikael.bjerdahl@stalror.se

Pär Bjärnstig

Sales

+46 (0)35-18 24 15

par.bjarnstig@stalror.se

Pierre Holm

Sales

+46 (0)35-18 24 80

pierre.holm@stalror.se

Jonas Lindahl

Sales

+46 (0)35-18 24 59

jonas.lindahl@stalror.se

Torbjörn Kollmats

Sales

+46 (0)35-18 24 81

torbjorn.kollmats@stalror.se

Torbjörn Fant

Sales

+46 (0)35-18 24 65

torbjorn.fant@stalror.se

Birgitta Nilsson

Sales

+46 (0)35-18 24 38

fbirgitta.nilsson@stalror.se

Eva Gullberg

Sales

+46 (0)35-18 24 82

eva.gullberg@stalror.se

Linda Claesson-Sjöö

Sales

+46 (0)35-18 24 60

linda.claesson.sjoo@stalror.se

Anna Arvidsson

Sales / Support

+46 (0)35-18 24 83

anna.arvidsson@stalror.se

Lina Jälmgård

Sales / Support

+46 (0)35-18 24 78

lina.jalmgard@stalror.se

Jannice Bengtsson

Sales / Support

+46 (0)35-18 24 19

jannice.bengtsson@stalror.se

Nathalie Nilsson

Sales / Support

+46 (0)35-18 24 85

nathalie.nilsson@stalror.se

Adrian Eklund

Sales / Support

+46 (0)35-18 24 19

adrian.eklund@stalror.se

Emma Luhanka

Sales / Support

+46 (0)35-18 24 84

emma.luhanka@stalror.se

Alexander Johansson

Sales / Support

+46 (0)35-18 24 79

alexander.johansson@stalror.se

Maria Borup

Purchase

+46 (0)35-18 24 34

+46 709 44 34 07

maria.borup@stalror.se

Susanne Lindquist

Purchase

+46 (0)35-18 24 03

susanne.lindquist@stalror.se

Kjell Leksell

Purchase

+46 (0)35-18 24 12

kjell.leksell@stalror.se